Šilutėje degalinei skirta bauda

Vykdydama Alternatyviųjų degalų įstatymo laikymosi kontrolę savo srityje, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) prižiūri, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse būtų prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,2 proc. biodegalų.

Degalinė.
Už reikalavimų nesilaikymą VVTAT UAB „Andopas“ skyrė baudą.

Už šių reikalavimų nesilaikymą VVTAT UAB „Andopas“ skyrė 25 tūkst. eurų baudą.

Šilutės rajone UAB „Andopas“ priklausančioje degalinėje patikrinimo metu buvo atrinkti  dyzelino, žymėto žemės ūkiui, žuvininkystei, ir automobilinio bešvinio 95 markės benzino bandiniai kokybės rodiklių ištyrimui.

Atlikus dyzeline esančio HVO biopriedo tyrimus akredituotoje Masių spektrometrijos laboratorijoje UAB „Barnas“, nustatyta, kad biopriedo (biogeninės kilmės anglies) kiekis yra 5,79±0,04 proc. Tai neatitinka Alternatyviųjų degalų įstatymo 16 straipsnio 6 punkto reikalavimo – degalų tiekėjai turi užtikrinti, kad kiekviename vidaus rinkai patiekto dyzelino litre būtų ne mažiau kaip 6,2 procento biodegalų, skaičiuojant pagal bendrą degalų ir biodegalų mišinio energinę vertę.

Įvertinusi visas bylos aplinkybes, VVTAT už Alternatyviųjų degalų įstatymo 16 straipsnio 6 dalies pažeidimą UAB „Andopas“ skyrė 25 tūkst. eurų baudą.

Nutarimas per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo priėmimo dienos gali būti apskųstas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Prenumeruoti
Pranešti apie

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus