Apdovanojimai iškeliavo ir į Šilutės rajoną

Vykusios konferencijos „Miškas – žmogui, žmogus – miškui“ metu paskelbti ir apdovanoti kasmetinio tradicinio konkurso „Pavyzdingai tvarkoma privati miško valda“ nugalėtojai. Jiems įteikti Aplinkos ministerijos prizai ir aplinkos ministro Simono Gentvilo padėkos. Įvairiose kategorijose ir nominacijose iš viso apdovanota 16 miško savininkų.

Stovi

Šių metu Lietuvos pavyzdingiausiai tvarkomos privačios miškų valdos nugalėtojais išrinkti Vita ir Meldas Lampickai iš Pakruojo rajono.

Konkursą, kurio tikslas – skatinti privačių miškų savininkus darniai ūkininkauti savo miško valdose, organizavo Aplinkos ministerija ir Lietuvos miško savininkų asociacija.

Mažųjų miško savininkų, kurių valdos plotas iki 5 ha, kategorijoje apdovanoti: pirmąsias vietas pasidalino Juozas Politika iš Varėnos rajono ir Viktoras Rinkevičius iš Biržų rajono, antroji vieta atiteko Algiui Knatauskui iš Tauragės rajono, o trečioji – Aliui Balzai iš Panevėžio rajono.

Tarp miško savininkų, kurių valda siekia 5 ha ir daugiau, geriausiai tvarkoma pripažinta Daivos ir Gintauto Zinkevičių iš Ignalinos rajono miško valda. Antrąją vietą pelnė Antano Algirdo Ramanausko iš Šilutės rajono miško valda, o trečiąją –  Arūno Uznio iš Plungės rajono.

Tarp įmonių aukščiausias įvertinimas skirtas UAB „Miškų pirkimai“(Alytaus rajonas), antroji ir trečioji vieta atiteko UAB „Alinava“ iš Kelmės rajono ir E. Bundausko gamybinei-komercinei įmonei iš Šilalės rajono.

Kaip ir kasmet, išrinkti ir apskričių nugalėtojai:  Kauno – Sergejus Lavrenovas,  Klaipėdos – Laima ir Marius Rimgailos, Panevėžio – Jolita Bernotienė ir Mantas Šuliūnas, Šiaulių – Remigijus Masilionis, Utenos – Saulius Kontautas.

Skatinamosios nominacijos suteiktos Antanui Algirdui Ramanauskui iš Šilutės rajono už medžių įvairovę nederlingoje miško žemėje. Taip pat  Valstybinės miškų tarnybos pareigūnams Artūrui Znutai iš Klaipėdos regiono, Jūratei Čepukienei, Gintarui Nagrockiui ir Valentinui Klimašauskui iš Panevėžio regiono ir Linai Bunikienei iš Utenos regiono už nuolatinę ugdomąją, šviečiamąją ir konsultacinę pagalbą privačių miškų savininkams.

Renkant geriausiai besitvarkančius miško savininkus, daugiausiai dėmesio skirta jų iniciatyvoms, neprivalomoms miško valdos tvarkymo priemonėms, ES paramos naudojimui, papildomi balai skaičiuoti už savanoriškus aplinkosauginius įsipareigojimus.

Kaip ir kasmet konferencijoje vyko apskritojo stalo diskusija, kurios metu aptartos svarbiausios miškų sektoriaus aktualijos ir perspektyvos.

Prenumeruoti
Pranešti apie

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus