Už nepriekaištingą demokratinį valdymą apdovanotų savivaldybių sąraše nėra Pagėgių ir Šilutės

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Europos Tarybos Žmogaus orumo lygybės ir valdymo direktorato direktorė Claudia Luciani Vilniuje vykusios tarptautinės konferencijos metu Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą demokratinį valdymą (ELoGE) apdovanojo 29 Lietuvos savivaldybes.

Šiemet savanoriškai dalyvauti vertinime paraiškas pateikė 39 šalies savivaldybės. Pirmajame vertinime 2020 m. dalyvavo 35 savivaldybės, o apdovanota – 14 jų. Šiemet dvylika gerojo demokratinio valdymo principų atitinkančių savivaldybių – dvigubai daugiau.

„Sudėtingame saugumo kontekste demokratijų stiprinimas yra Lietuvos ir viso regiono prioritetas. Šiandienos iššūkius įveikti gali tik demokratiškai stipri ir atspari visuomenė. Todėl džiaugiuosi, jog Lietuvoje vis daugiau savivaldybių siekia įgyvendinti gerojo demokratinio valdymo principus“, – apdovanojimų ceremonijoje kalbėjo vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Vertinime dalyvavusių savivaldybių gyventojai, tarybų nariai, savivaldybių administracijos darbuotojai pildė Europos Tarybos aprobuotus klausimynus apie dalyvavimą ir atstovavimą, sąžiningų rinkimų organizavimą, savivaldybės skaidrumą ir atvirumą, etišką elgesį, kompetenciją ir produktyvumą, žmogaus teises, atskaitomybę ir kita. Įvertinus atsakymus, reikiamą balų skaičių surinkusios savivaldybės apdovanojamos Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą demokratinį valdymą.

Vertinimo procesą stebėjo ir rezultatus tvirtino specialiai tam tikslui iš Vidaus reikalų ministerijos, Savivaldybių asociacijos, Mykolo Romerio universiteto, Viešojo valdymo kompetencijų tinklo, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos bei kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų sudaryta ELoGE nacionalinė grupė.

Kitas vertinimas numatomas 2026 m. Pasak ministrės, dalyvavimas ELoGE vertinime yra puiki proga šiemet darbą pradėjusioms naujai išrinktoms savivaldybių taryboms ir merams nustatyti tobulintinas sritis ir pasimatuoti pažangą, kurią savivaldybės pasieks per artimiausius metus.

Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą demokratinį valdymą apdovanotų savivaldybių sąraše Pagėgių ir Šilutės savivaldybių nėra.

Prenumeruoti
Pranešti apie

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus