Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas. Namų dekoratorė Karolina Kandrotė siūlo nepamiršti ir kalėdinio stalo dekoro – pasirinkti tinkamas spalvas, medžiagas ir šventiškai paserviruoti.

Prekybos tinklo „Senukai“ ekspertai pastebi, kad prieššventinėmis nuotaikomis jau gyvena ir pirkėjai. Jie tiek fizinėse, tiek elektroninėje parduotuvėje jau ieško stalo serviravimo įrankių: naujų indų, lėkščių, stalo įrankių, taurių. Vis tik klientai prieš šventes atsinaujina ne tik indus, į prekių krepšelius dedami ir kiti šventinio stalo atributai – servetėlės ir jų laikikliai, vazos, žvakės ir žvakidės.

Šventinis stalo dekoras įneša ne tik jaukumo, bet ir kuria pakilią nuotaiką. Pasak specialistų, norint, kad stalas atrodytų estetiškai bei gražiai, geriau dekoracijų naudoti saikingai.

Išlaikykite vientisą stilistiką

Galvojant apie šventinio stalo dekorą, dekoratorė K. Kandrotė siūlo išlaikyti vientisą stilių.

„Jei namuose vyrauja klasikinis stilius, ramios spalvos ir daug natūralių paviršių ant stalo, rinkitės klasikinį ir stalo dekorą. Jums puikiai tiks sodri raudona spalva, klasikinės baltos/kreminės aukštos žvakės, subtilūs auksiniai elementai – žvakidės, servetėlių žiedai“, – dalijasi patarimais dekoratorė.

O jei jūsų namai skandinaviško stiliaus, juose vyrauja minimalizmas, švara ir estetika, pašnekovė rekomenduoja rinktis daugiau natūralių elementų, eglės šakelių, kankorėžių, naudoti daugiau kreminės/rudos spalvos atspalvių bei pagyvinti sodria žalia spalva.

Ji taip pat siūlo nepalikti stalo puošybos paskutinei minutei: „Apgalvokite jo dekorą iš anksto, galbūt daug ką galite pasidaryti patys, o galbūt tam tikrų akcentų teks paieškoti ilgiau“.

Nepamirškite rožinės spalvos

Dekoratorės teigimu, šios šventės spalvų gama nesiskirs nuo praėjusių.

„Per šventes dažniausiai įtraukiamos aukso ir sidabro spalvos, jos suteikia elegancijos, prabangos bei šventiškumo. Raudona ir žalia – švenčių klasika, kurią pasirinkę niekuomet nesuklysite. Jei renkantis indus nedrąsu derinti spalvas, derinkite klasikinius variantus, pavyzdžiui, baltą spalvą su stiklu. Tiek stiklas, tiek balta spalva dera prie raudonos spalvos dekoro ir žalių ar kreminių atspalvių“, – pabrėžia specialistė.

Taip pat siūloma įtraukti rožinio dekoro – ši spalva šiuo metu mėgstama tiek dekoruojant Kalėdų eglutę, tiek kuriant namų interjerą. O dekoruojant šventinį stalą, galima pasirinkti švelniai rožinės spalvos polėkštes.

Kaip serviruoti šventini stalą?

Laikytis serviravimo taisyklių ir tuo pačiu stalui suteikti šventinės išvaizdos gali atrodyti nelengva užduotis. Todėl K. Kandrotė dalijasi atmintine, kad stalą papuoštumėte greitai ir prabangiai.

Staltiesė. Ruošdami Kūčių stalą, ant stalo dėkite klasikinės baltos medvilnės ar lininę staltiesę, kuri suteiks jaukumo ir šilumos. Jei dengiate Kalėdų stalą, naudokite raudonos arba tamsiai raudonos spalvos staltiesę. Norint sukurti šventinę atmosferą, rinkitės aksomą, natūralaus pluošto audinius, venkite sintetikos.

Indai. Šventinis laikotarpis – tinkamas laikas ir šventiniams servizams. Todėl drąsiai traukite pačius gražiausius savo turimus indus. Kūčių ir Kalėdų vakarienei rinkitės baltas lėkštes su minimalia tekstūra ar raštais. Tik nepersistenkite – šventinis stalas jau ir taip būna labai gausus, todėl lengva paslysti ir sukurti chaosą. Jei norite įtraukti ir įdomesnių, nestandartinių formų indų, naudokite jų minimaliai – tai gali būti pagrindinio patiekalo lėkštė arba mažos lėkštutės padažams.

Stiklinės. Rinkitės puošnesnes taures, stiklines, gėrimus įpilkite į grafinus. Jie gali būti ir grūdinto stiklo – tai suteiks stalui „svorio“ bei prabangos.

Įrankiai. Tai puiki proga išsitraukti auksinės spalvos įrankius ir jais pagyvinti stalą. Tokie įrankiai derės su auksinės spalvos žvakėmis, žvakidėmis ir servetėlių žiedais. Jei auksinės spalvos dekoro neplanuojate turėti, tuomet rinkitės klasikinės – sidabrinės spalvos įrankius. Nes auksinės detalės turi susižaisti tarpusavyje, o jei jos neturės su kuo derėti, vyraus netvarkos įspūdis.

Kiti šventiniai akcentai. Šventinį stalą galima pagyvinti ir tam tikrais elementais. Šventėms tiks aukštos, spiralės formos žvakės, jos suteiks žaismingumo. Servetėlės – ne mažiau svarbus akcentas, tik geriau vietoje vienkartinių rinkitės medžiagines, medvilnines. Kurkite prabangos įspūdį. Jas galima sulankstyti įvairiais būdais, pavyzdžiui, šiais metais populiarus rišimo būdas – kaspinas, galbūt verta išbandyti?

Dekoras. Nepamirškite ant stalo ir gamtos motyvų. Eglės šakų takelis ar pamerktos dekoratyvinės spanguolės sukurs dar daugiau jaukumo jūsų namams, atkreipia dėmesį „Senukų“ specialistai.

Prenumeruoti
Pranešti apie

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus