Renkama kraštotyros medžiaga apie Šv. Roko bažnyčią ir lurdą

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale 2022–2023 metais buvo renkama kraštotyros medžiaga apie Šv. Roko bažnyčią ir lurdą.

Nuotrauka

Gaila, kad nėra bažnyčios archyvų, o žmonės, statę šią bažnyčią, iškeliavę amžinybėn. Tačiau dar atsirado Gardamo seniūnijos  gyventojų,  pasidalinusių prisiminimais, kuriuos girdėjo iš savo tėvų,  autentiškomis bažnyčios nuotraukomis.

Gardamo bažnyčia ir lurdas yra miestelio pasididžiavimas. Jau iš tolo kiekvieną pasitinka   akmeninės bažnyčios sienos ir prie lurdo visuomet degančios padėkos žvakės šv. Mergelei Marijai. Gardamo miestelio ir apylinkių   žmonės aktyviai prisideda prie bažnyčios bei lurdo išlaikymo. Lurdo teritoriją tvarko, sodina gėles Regina Galdikienė ir Irena Meilienė. Šiuo metu  bažnyčioje dirba kunigas Raimondas Jonauskas, kuris rūpinasi ir puoselėja Šv. Roko bažnyčią, kleboniją ir lurdą.

Savo krašto istorijos žinojimas padeda turtinti bibliotekos kraštotyros fondą, skatina etninės kultūros globą.

Artimiausiu metu su kraštotyros byla „Gardamo Šv. Roko bažnyčia ir lurdas“ bus galima  susipažinti Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos interneto tinklapyje www.silutevb.lt.

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Prenumeruoti
Pranešti apie

1 Komentuoti
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rolanda
5 mėnesių prieš

Sveiki. Yra A. Žibaičio knyga, kurioje rašoma apie Gardamo bažnyčią. Yra A. Žibaičio senelio (Gardamo bažnyčios fundatoriaus) ranka rašyta prisiminimų knyga, kurioje smulkiai aprašoma bažnyčios statyba, žmonės, prisidėję prie jos statybos.