Palūkanų kompensacija nukentėjusiems nuo audros ir krušos: ką svarbu žinoti

Žemės ūkio subjektai nuo lapkričio 15 d. jau gali kreiptis į INVEGĄ dėl dalies per š. m. rugpjūčio 7 d. praūžusią audrą ir krušą. Paraiškos priimamos iki 2024 m. sausio 31 d. INVEGA pasidalino, ką reikia žinoti ir kokius žingsnius žengti prieš kreipiantis dėl kompensacijos.

Svarbiausia – dokumentai, įrodantys nukentėjimo faktą

Pasinaudoti kompensacija gali nuo 2023 m. praūžusios stiprios audros, krušos ir vėjo nukentėję žemės ūkio subjektai, užsiimantys pirmine žemės ūkio gamyba ar žemės ūkio produktų perdirbimu. Siekiant užtikrinti, kad kompensacija būtų skiriama tik žalą patyrusiems ūkio subjektams, kartu su paraiška turi būti pateikta savivaldybės, kurioje buvo paskelbta ekstremali situacija, pažymą, patvirtinančią ūkio subjekto nukentėjimą nuo audros.

Be pažymos ūkio subjektai su paraiška turi pateikti ir išlaidas pagrindžiančius dokumentus, tokius kaip: sąskaitas faktūras, mokėjimo čekius, pirkimo-pardavimo sutartis. Svarbu visus pagrindžiančius dokumentus pateikti iš karto, nes papildomi dokumentai po paraiškos pateikimo nebebus priimami ar vertinami.

Kompensuojamos palūkanos ir naujoms sudarytoms sutartims

Kompensuojamos tik tų paskolų palūkanos, kurios yra skirtos investicijoms, susijusioms su ūkinių pastatų stogų remontu, arba trumpalaikiam turtui įsigyti. Jei paskola yra skirta ūkinių pastatų stogų remontui, sutartis turi būti sudaryta ar pakeista po 2023 m. rugpjūčio 6 d. Tuo atveju, jei paskola skirta trumpalaikiam turtui įsigyti – paskolos sutartis turi būti sudaryta po 2022 m. liepos 31 d.

Kompensuojamos ir naujai sudarytų paskolų sutarčių palūkanos investicijoms finansuoti ar trumpalaikiam turtui įsigyti. Svarbu, kad paskolos lėšos arba dalis jų būtų panaudotos prieš pateikiant paraišką INVEGAI, o kartu su paraiška pateikti ir pagrindžiantys dokumentai.

Trumpalaikiu turtu yra laikoma – elektros energija, kuras, augalų apsaugos priemonės ir jų auginimo indai bei terpė, trąšos, pašarai ir medžiagos jiems ruošti, veterinarinės priemonės, dauginamoji medžiaga, žemės ūkio technikos ir įrangos atsarginės dalys.

Palūkanos bus kompensuojamos iki 3 metų

Bus kompensuojama 80 proc. palūkanų, sumokėtų už imamas ar anksčiau paimtas paskolas, skirtas ūkinių pastatų stogų remontui ar trumpalaikiam turtui įsigyti. Tačiau didžiausia metinė palūkanų norma, nuo kurios būtų skaičiuojama kompensacija – 4 proc.

Palūkanos bus kompensuojamos ne ilgiau kaip 36 mėnesius, kai paskola skirta investicijoms, susijusioms su ūkinių pastatų stogų remontu, finansuoti, ir ne ilgiau kaip 24 mėnesius, kai paskola skirta trumpalaikiam turtui įsigyti.

Su visomis priemonės sąlygomis ir sąrašu dokumentų, kuriuos reikia pateikti kartu su paraiška, galima susipažinti INVEGOS internetinėje svetainėje.

Prenumeruoti
Pranešti apie

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus