Nuo gruodžio 15 d. įsigalioja draudimas gaudyti vėgėles

Aplinkos apsaugos departamentas atkreipia dėmesį, kad vėgėlių žvejybos draudimas skirtas apsaugoti šių žuvų populiaciją neršto metu ir gausinti šių žuvų išteklius. Prasidėjus vėgėlių gaudymo draudimui aplinkosaugininkai tikrins, ar laikomasi taisyklių ir žvejojama atsakingai.

Zuvis

Nuo gruodžio 15 d. iki sausio 31 d. šių žuvų žvejyba draudžiama visuose vandens telkiniuose. Taip pat šiuo laikotarpiu draudžiama žvejoti tamsiuoju paros metu, nuo saulės laidos iki patekėjimo (vadovaujantis įrašais kalendoriuje), pagrindinėse vėgėlių nerštavietėse – Nemuno upėje nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžio upėje nuo žiočių iki Babtų tilto.

Primename, kad žvejams svarbią informaciją apie žvejybos draudimų datas ir tam tikrų žuvų gaudymo terminus, leistinus žuvų pagavimo kiekius ir dydžius, leistinus ir draudžiamus žvejybos įrankius, mėgėjų žvejybos leidimus rasite Aplinkos apsaugos departamento parengtoje atmintinėje.

Draudimo laikotarpiu už bet kokiu būdu sugautas vėgėles bus taikoma administracinė atsakomybė iki 300 eurų bauda, konfiskuojami žvejybos įrankiai, valtys ir kitos žvejybos priemonės.

Taip pat asmenys turės atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą – sumokėti po 240 eurų už kiekvieną sugautą vėgėlę.

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Taip pat užfiksuotas nuotraukas ar vaizdo medžiagą, kai daromas pažeidimas, galima atsiųsti el. paštu info@aad.am.lt. 

Jei kyla aplinkosauginių klausimų, kviečiame konsultuotis telefonu 8 700 02022 ir el. paštu konsultacijos@aad.am.lt

Prenumeruoti
Pranešti apie

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus