Kuršių mariose pastebėtos kritusios žuvys

Šie plūdurai – taip pat ir įspėjamieji ženklai pramogautojams bei žvejams Kuršių mariose būti atidiems, vengti neteisėtai patekti į VSAZ ar neteisėtai kirsti sieną su Rusija.

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) atliktų hidrologinių matavimų duomenys parodė, kad deguonies koncentracija pasiekė vandens telkiniuose gyvenančioms žuvims, pavojingai mažą ribą. Pirmadienį telkiniuose pastebėta ir kritusių žuvų.

Skelbiama, kad stebėjimų metu minimali deguonies koncentracija siekė 7,1 mg/l Juodkrantės stotyje ir 5,9 mg/l Klaipėdos uosto stotyje. Pirmadienį atlikus deguonies koncentracijos matavimus Kuršių mariose, deguonies koncentracija siekė 7–9 mg/l, o vandens temperatūra +21 laipsnis. Ekspedicijos metu buvo pastebėta kritusių žuvų.

Pasak Hidrologinių tyrimų skyriaus vyriausiojo specialisto Donato Bagočiaus, jei deguonies koncentracija svyruoja tarp 6,5 iki 9,5 miligramo litre sunku išgyventi mažoms žuvims, deguonies koncentracijai svyruojant nuo 4 iki 6,5 miligramo litre pavojus neišgyventi kyla daugumai žuvų.

„Taip pat „žuvys krenta dėl staigaus marių vandens šilimo“, – pažymėjo jis.

Pasak specialisto, kylant vandens telkinio temperatūrai, susidaro palankios sąlygos fitoplanktono (dauginimuisi, o šis procesas taip pat prisideda prie deguonies mažėjimo.

 

Prenumeruoti
Pranešti apie

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus