Galingas anticiklonas užgrius Lietuvą

Gamta, lietus,
L. Lekavičienės nuotr.

Artimiausią savaitę mūsų regione vyraus brandžiai vasarai būdingi orai. Sinoptikė Elvyra Latvėnaitė daugiau papasakojo apie orus, kurie laukia. Pasak jos, gegužę prasidėjusi vasara toliau tęsis, tačiau sulauksime tikrai ne tik šilumos, bet ir audringų liūčių.

„Gegužę prasidėjusi vasara tęsis. Iš šiaurės stiprėja anticiklonas, Skandinaviją ir dalį Baltijos užguls. Iš vakarų, pietvakarių atmosferos frontais apsiginklavusi ciklonų sistema vis arčiau stumiasi. Lietuva atsidurs šių dviejų, orus lemiančių sistemų, sandūroje. Kol kas nei sausesnis anticiklonas mūsų nepasieks, o drėgmės kupini atmosferos frontai tik netoli mūsų sukiosis. Bet šiltas oras iš pietų vis plūs, vasariškus orus atneš. Kol kas tik trumpos liūtys, daugiausia dienomis nušniokš, perkūnas pasitrankys, kartais ir ledėkų pamėtės (labiausiai tikėtina ten, kur smarkiausiai perkūnas trankysis, tad geriausia bus stebėti faktinę radarų ir žaibų išlydžių informaciją). Panašūs, šilti, vasariški orai bus visą ateinančią savaitę ir dar kitos pradžioje. Deja, gražaus, ramaus ir ilgesnio lietaus gamtai ir daržininkams teks palaukti’’, – sako sinoptikė.

Antradienį, gegužės 21-osios naktį, be ženklesnio lietaus, dieną vėl trumpai, su popietine perkūnija nulis, gausiau pietiniuose ir rytiniuose rajonuose. Vėjas naktį nepastovus 3-6 m/s, dieną rytų 5-10 m/s, per perkūniją gūsingas 8-13 m/s, gūsiai 15-17 m/s. Naktį 10-13°C, dieną 21-26°C.

Trečiadienį, gegužės 22-osios nakties pradžioje, gali trumpi, su perkūnija palyti pietiniuose rajonuose, dieną vėl trumpas lietus, popietę su perkūnija. Vėjas rytų, pietryčių naktį 4-8 m/s, dieną 7-12m/s. Naktį 11-14°C, dieną 21-26°C.

Ketvirtadienį, gegužės 23 d., trumpai, su perkūnija palis, daugiausia dieną. Vėjas rytų, pietryčių 7-12 m/s. Naktį 12-15°C, dieną 23-27°C.

Penktadienį, gegužės 24 d., protarpiais palis, dieną vėl su perkūnija. Vėjas pietryčių naktį 7-12 m/s, dieną 5-10 m/s. Naktį 12-15°C, dieną 23-27°C.

Šeštadienį, gegužės 25- osios naktį, be ženklesnio lietaus, dieną protarpiais, su perkūnija palis. Vėjas nepastovus 4-8 m/s. Naktį 12-15°C, dieną 20-25°C.

Delfi.lt

Prenumeruoti
Pranešti apie

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus