Rusės evangelikų liuteronų bažnyčioje Rusės evangelikų liuteronų bažnyčia.

Rusnėje – pasaulinio garso baroko muzikos atlikėjas ir Klaipėdos kamerinis orkestras

Birželio pradžioje Rusnėje vyks išskirtinis renginys – drauge su Klaipėdos kameriniu orkestru koncertuos aukščiausio lygio klasikinės muzikos žvaigždė iš Italijos, o jų pasirodymą lydės kilni iniciatyva.

Birželio 6 d. (ketvirtadienį) Rusės evangelikų liuteronų bažnyčioje (Neringos g. 8) vyks unikalus koncertas, kuriame pasirodys Klaipėdos kamerinis orkestras ir pasaulinio lygio klasikinės muzikos žvaigždė iš Italijos Claudio Astronio.

  1. Astronio – pasaulinio garso klavesinininkas, vargonininkas ir dirigentas. Jo klavesino ir vargonų muzikos įrašai pelnė daugybę tarptautinių apdovanojimų. Atlikėjas daug koncertuoja Europoje, JAV, Pietų Amerikoje ir Japonijoje.

Klavesino virtuozas scenoje kartu pasirodys su Klaipėdos kameriniu orkestru. Šis orkestras vienintelis Lietuvoje atlieka barokinį repertuarą, remdamasis istoriškai patvirtinta interpretacijos praktika.

Koncertu metu publika turės galimybę išgirsti programą „Tėvas, sūnūs ir Krikštatėvis“, kurios metu skambės Johano Sebastiano Bacho, jo sūnų W.F. Bacho, C.P.E. Bacho ir G.P. Telemanno kūriniai.

Aukšto meninio lygio klasikinės muzikos koncertas „Tėvas, sūnūs ir Krikštatėvis“ yra vienas ryškiausių Klaipėdos krašte antrus metus iš eilės rengiamų „Liuteroniškos kultūros dienų“ programoje akcentų. „Liuteroniškos kultūros dienų 2024“ renginiai šiemet vyksta nuo gegužės iki pat rugsėjo vidurio.

Kaip teigia vienas iš renginių ciklo organizatorių Darius Edvardas Anužis, didelė garbė šiemetinėje programoje turėti tokio aukšto muzikinio meistriškumo pasirodymus.

„Mums didžiulė garbė, kad šiemet galime Rusnės gyventojams ir miestelio svečiams pasiūlyti tokios aukštos muzikinės prabos pasirodymą, kuris didelio susidomėjimo tikrai sulauktų bet kuriame didžiajame Europos mieste. Nuoširdžiai kviečiame visus pasinaudoti šia galimybe ir padovanoti sau ir savo artimiesiems tikrai unikalią kultūrinę patirtį“, teigia D.E. Anužis.

Balandžio 6 d. renginyje Rusnėje taip pat dalyvaus ir Lietuvos evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis bei kitos garbios asmenybės.

Renginio metu bus vykdoma ir kilni iniciatyva – renkamos lėšos Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčios pastatų ansamblio renovacijos projektavimo ir darbų atlikimui.

Balandžio 6 d. koncerto Rusnės evangelikų liuteronų bažnyčioje pradžia 19.30 val. Koncertas nemokamas.

Prisidėti prie išskirtinio pastatų ansamblio atstatymo visi gali pervesdami savo paramą:

Rusnės evangelikų liuteronų parapija

LT657044060005735023