Žuvienės virimo čempionate dalyvaus ir liuteronų kunigų komanda

Tikri žuvienės gurmanai šį savaitgalį turėtų planuoti kelionę į pajūrio kraštą. Būtent čia, Rusnės saloje, vyks tradicinis Žuvienės virimo čempionatas, kuriame susirinks geriausi šio patiekalo virimo meistrai ir entuziastai iš visos Lietuvos. Tarp šiemetinių dalyvių savo kulinarinį meistriškumą vėl demonstruos ir iš liuteronų kunigų bei jų šeimų narių sudaryta komanda „Juoda avis“, kuri prieš trejus metus netikėtai tapo ir šio čempionato nugalėtojais žuvies sriubos kategorijoje.

Pirmas kartas atnešė pergalę

14–asis Žuvienės virimo čempionatas šiemet startuos rugsėjo 3 d. Rusnėje. Dalyvauti kasmet didelio lankytojų dėmesio sulaukiančiame čempionate šiemet nusprendė ir komanda „Juoda avis“, kurią sudaro pajūrio ir pamario krašto liuteronų bendruomenės kunigai ir jų šeimų nariai.

Pirmą kartą komanda „Juoda avis“ Žuvienės virimo čempionate dalyvavo dar 2019 m. Tą kartą komanda savo išskirtinumu ir ypatingu suomiškos žuvies sriubos receptu laimėjo ne tik publikos, bet ir komisijos simpatijas bei tapo čempionato nugalėtojais žuvies sriubos virimo kategorijoje.

Mėgins atsikovoti titulą

Kaip teigia komandos „Juoda avis“ vyriausiasis virėjas kunigas Jonas Liorančas, šiemet komanda yra rimtai nusiteikusi pakartoti pirmojo dalyvavimo čempionate sėkmę.

„Šiemet mūsų komanda yra nusiteikusi vėl pradžiuginti publiką ypatingu žuvies sriubos receptu. Nors titulai nėra svarbu, bet tikimės, kad mūsų išvirta sriuba padarys įspūdį ir komisijos narių receptoriams. Visgi pirmas sėkmingas kartas įpareigoja išlaikyti aukštą kokybinį lygmenį. Tačiau svarbiausia dalyvavimo šiame renginyje dalis, žinoma, yra kurti gerą nuotaiką, nustebinti, nudžiuginti susirinkusiuosius, pabendrauti su žmonėmis, visuomenei pristatyti ir mūsų veiklą, gerai praleisti laiką bendruomenėje“, – teigia Nidoje ir Juodkrantėje dirbantis evangelikų liuteronų kunigas J. Liorančas.

Šiemetinė komanda „Juoda avis“ bus sudaryta iš Klaipėdoje, Nidoje, Kintuose, Saugose, Juodkrantėje, Šilutėje, Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje, Katyčiuose bei Rusnėje dirbančių liuteronų kunigų ir jų šeimos narių.

Čempionatui skirtą žuvį kunigų komandai šiemet paaukojo vienas parapijietis iš Kintų.

Lankytojams – 3 tonos sriubos

Nuo 5 iki 15 žmonių sudarytos komandos šiemet rungsis jau tradicinėmis tapusiomis žuvienės ir žuvies sriubos virimo kategorijose. Tuo tarpu renginio lankytojai galės nemokamai mėgautis įvairiausiais samčio meistrų išvirtos žuvienės skoniais.

Kaip teigiama renginio pranešime, kasmet Žuvienės virimo čempionato metu išverdama daugiau nei 3 tonos sriubos, kurios, pasak organizatorių, visuomet vis vien pritrūksta.

Šiemetinės šventės atidarymas kartu su komandų prisistatymais startuos šeštadienį 12.00 val. Rusnės aikštėje, šalia Peterso tilto.

 

guest

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Citata: