Vanduo gyvybę pasėjo ne tik Žemėje?

Mokslininkai jau seniai manė, jog vanduo, kuris yra gyvybės raktas, į Žemę atkeliavo asteroidu. Bet nauji tyrimai rodo, jog tai galėjo būti ir ne vienintelis atvejis. Vanduo galėjo pasiekti ne tik Žemę, bet lengvai nukeliauti ir į kitas planetas, tokiu būdu sukurdamas terpę gyvybės formoms.

© NASA, ESA, M.A. Garlick (space-art.co.uk), University of Warwick, and University of Cambridge. | independent.co.uk
© NASA, ESA, M.A. Garlick (space-art.co.uk), University of Warwick, and University of Cambridge. | independent.co.uk

Tokias išvadas tyrinėtojai padarė nykštukinės baltosios planetos stebėjimui naudodamiesi Kanarų salose esančiu teleskopu. Mokslininkai atrado didelį vandenilio ir deguonies kiekį baltosios nykštukės atmosferoje, kas panašu rodo, jog vanduo žvaigždėje atsirado po susidūrimo su asteroidu.
Asteroidas buvo didžiulis ir maždaug tokio pat dydžio kaip Cerera (nykštukinė planeta), kuri yra didžiausias objektas asteroidų juostoje tarp Marso ir Jupiterio. Asteroidas yra maždaug 95 mylių skersmens. Remiantis Varviko universiteto mokslininkų turimais duomenimis, vandens kiekis, rastas asteroide, žinomame kaip SDSS J1242+5226, siekia apie 30-35 proc. Žemės vandens.
Santykinai didelis vandens kiekis yra patvirtinimas, jog aplink kitas žvaigždes skrieja vandens turintys asteroidai ir kometos, teigia mokslininkai. Kadangi žinome, jog vanduo — raktas į gyvenimą, tai gali reikšti, jog gyvybė gali egzistuoti ir kitose visatos vietose.
Parengta pagal:
Water being delivered to other planets in the same way as it was to Earth, scientists say, giving hope for life elsewhere

guest

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Citata: