Suirutė Pagėgiuose: grasinimai, kreipimaisi į policiją ir nauja dauguma

Pagėgių savivaldybės vadovai beria priekaištus vieni kitiems. Kovą mero Vaido Bendaravičiaus iniciatyva pareigų neteko vicemeras Edgaras Kuturys, o kartu – ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Dargužas. E.Kuturys subūrė naują valdančiąją daugumą, kuri atleido administracijos direktorių Virginijų Komskį. Politines batalijas lydi kreipimaisi į policiją.

Vaidas Bendaravičius.
Vaidas Bendaravičius.

Grasinta politikui?

Penktadienį, gegužės 6 dieną, vykęs Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo mero perskaityta informacija apie incidentą: „Šių metų gegužės 6 dieną, ryte, prieš posėdį, vienam iš tarybos narių buvo grasinama jo namuose, kad priimtų neteisėtus veiksmus ir atitinkamus sprendimus. Dėl šio įvykio kreiptasi į policiją.“ Meras taip pat pabrėžė, kad „dėl naujai formuojamos daugumos kaltės ir visiško neatsakingumo“ neįvyko tarybos jungtinis komitetų posėdis, esą nepranešę visi naujosios daugumo nariai neatvyko, todėl nebuvo apsvarstyti klausimai, turėję sugulti į tarybos posėdžio darbotvarkę.

Edgaras Kuturys.
Edgaras Kuturys.

„Peršasi tik vienintelė išvada, kad šiems tarybos nariams visiškai nerūpi būtinų savivaldybės tarybos sprendimų priėmimas, be kurių negalima normali savivaldybės veikla, o pagrindinis šių tarybos narių tikslas – administracijos direktoriaus atleidimas iš užimamų pareigų, ką šie tarybos nariai inicijavo ir taip dar labiau sutrikdyta savivaldybės veikla“, – kalbėjo meras.

Naujoji valdančioji dauguma yra iš devynių narių, jai priklauso ir keli liberalai, atskilę nuo mero, valstiečiai bei keli jokiai partijai nepriklausantys tarybos nariai. Peršasi išvada, kad šiems tarybos nariams nerūpi būtinų savivaldybės tarybos sprendimų priėmimas, o pagrindinis jų tikslas – administracijos direktoriaus atleidimas. Po siūlymo atidėti posėdį išėjo ir meras Meras tarybos posėdyje pateikė dviejų klausimų darbotvarkę, kurioje – būtent administracijos direktoriaus atleidimo klausimas. Diskusija apie tai virto apsižodžiavimu, kuris baigėsi tarybos nario Kęsto Komskio raginimu nutraukti tarybos posėdį, kadangi esą nežinia pas kiek dar tarybos narių kas lankėsi ir kuo grasino. Ir taryba turėtų kreiptis į prokuratūrą. Po savo pasisakymo K.Komskis atsistojo ir su grupe tarybos narių paliko posėdžių salę. Išėjo ir meras.

Liko tik 9 tarybos nariai, sudarantys naująją valdančią daugumą. „Kadangi meras ir mero pavaduotoja nedalyvauja posėdyje, vadovaujantis Savivaldos įstatymo 13 str. pirma dalimi bei pagal Savivaldybės tarybos veiklos reglamento 44 punktą, mes turime išsirinkti pirmininkaujantį. Tarybos posėdžio pirmininkas laikomas išrinktu, kai už jo kandidatūrą balsavo dalyvaujančių tarybos narių dauguma“, – posėdyje sakė E.Kuturys, kuris netrukus ir buvo išrinktas pirmininku bendru sutarimu.

Posėdis baigėsi tuo, kad atleistas administracijos direktorius V.Komskis, o laikinąja direktore paskirta Stoniškių seniūnijos seniūnė Dalia Alkimavičienė. Tačiau pirmadienį ji patekti į darbo kabinetą negalėjo. Kaip sako E.Kuturys, „ateini į darbą, o ten pykšt – durys užrakintos, nes mūsų MERAS, Vaidas Bendaravičius, kabineto duris užrakino, o rakto neduosiąs, nors tu ką…“

Skaitykite daugiau:

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/dar-vienai-savivaldybei-gali-gresti-tiesioginis-valdymas-suirute-pagegiuose-56-1677792?fbclid=IwAR1A7X4jZs14bT5CrUOvZIGXHwSwZ5ygqEt84lUaEVGQpz6EVrfEKqnttd4&copied

guest

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Citata: