Šilutės rajoną skalauja potvynis: gyventojai bijo, kad kaimas netrukus liks be elektros

Potvynis.

Vanduo rajone pradėjo kilti dar ketvirtadienį. Šilutės rajono tarybos narė Lijana Jagintavičienė teigė, kad savaitgalį situacija dar labiau pablogėjo – apsemti namai, baiminamasi, kad gyventojai liks be elektros. Pasak jos, kelio ženklai rodo, kad apsemti beveik 2 kilometrai kelio Šilutė–Rusnė atkarpos ties Žalgirių kaimu. „Niekas nieko neklausia, iš seniūnijos – jokio kontakto. Iš Žalgirių kaimo vienintelė šeima gavo guminius kostiumus, o visi kiti net nežino, kad tokią galimybę turi. Bet tos aprangos tiesiog susipjausto nuo ledų“, – portalui lrytas.lt sekmadienį sakė L.Jagintavičienė.

„Jau vakar pradėjo iš vienos skydinės garuoti, tada buvo pranešta elektros tinklams, jie šiandien jau bando spręsti tą problemą, laukia gelbėtojų ir kartu plauks žiūrėti į Oto Bismarko gatvę. Ta skydinė yra naujai įrengta ir galimai įrengta per žemai, todėl nuo vandens ji ėmė garuoti – bijom, kad žmogus gali eit pro šalį ir nusitrenkti, tai prašome, kad žmonės neitų“, – komentavo Šilutės tarybos narė.

Situaciją šeštadienio vakarą ji nupasakojo ir socialinio tinklo paskyroje. „Šiandien visą dieną bendravau su potvynio užkluptais Žalgirių kaimo gyventojais. Vieni jų – sustresavę, kiti – netekę kantrybės bėga iš savo namų, treti – bando neprarasti optimizmo, šypsosi ir piktinasi valdžia, dar kiti – nebeturi žodžių. Namai pilni vandens, jo tuoj bus ir lovose. Net pas senus žmones niekas neateina ir nepasisiūlo padėti – pvz. pakelti baldus ant kokių nors padėklų ir pan. Reikia neskambinti, o nueiti. Įvertinti situaciją ir gal pačiam pasiūlyti kažką, patarti. Ir visi kaip vienas teigė, kad dar tokio potvynio nėra tekę kentėti. Gyventojai nesulaukė nė vieno seniūnijos ar savivaldybės atstovo, kurie pereitų per gyvenvietę ir paklaustų kam kokios pagalbos reikia. Gerb. mere, kodėl tai nepadaryta? Kodėl Šilutės seniūno darbų, iniciatyvų nejaučia gyventojai net ištikus tokiai bėdai?“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė L.Jagintavičienė. Pasak jos, gyventojai sulaukė ugniagesių pagalbos tik tada, kai buvo iškviesti.

„Jie įsitikinę, kad toks potvynis užklupo Žalgirių kaimą ne tik dėl susikaupusių ledų Nemune, bet ir dėl naujos sutvarkytos infrastruktūros, kuri neva nėra tinkama. Naujame kelyje Šilutė-Rusnė per mažai pralaidų, Šyšos pietinėje dalyje sutvarkytas pylimas ir per mažai palikta vietos potvynio vandeniui išbėgti <…>“, – rašė Šilutės tarybos narė. Su potvyniais susiduria nuolat Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis tikino, jog elektrą gali tekti atjungti, jei situacija pablogės, tačiau su gyventojais nuolat komunikuojama. „Jeigu vanduo kils, tai nori nenori, elektrą reikės atjungti, nieko nepadarysi. O tada žiūrėsime su gyventojais, kokios pagalbos reikės – ar generatoriais, ar kažką, kad užtikrintumėme visas galimybes toj situacijoj. Mūsų darbuotojai viską prižiūri, padėsime, kuo galėsime“, – portalui lrytas.lt teigė Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius. Jis aiškino, kad gyventojai aprūpinti specialiais batais, visa būtina pagalba taip pat bus suteikta, jei atsiras toks poreikis.

„Gyventojai ne pirmą kartą gyvena toj teritorijoj, visus dalykus žino, viską padedam ir viskuo aprūpinam, jei tik yra būtinybė. Yra telefonas, jei tik ko reikės ir skambtels – viskuo padėsim“, – sakė V.Pozingis. Pasak Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, kol kas situacija Žalgiriuose kontroliuojama – vanduo per naktį nepakilo. „Vanduo naktį kaip ir nekilęs, šalčio mažai buvo. Žmonės su valtim išplaukė, jeigu kas – telefonus turime ir mes, ir jie. Dauguma namuose, jau ne pirmą kartą tokia situacija – pasikelia lovas į viršų ir taip gyvena. Ne pirmas potvynis jau, žmonės žino, kaip elgtis“, – portalui lrytas.lt sakė jis.

guest

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Citata: