Pagėgiuose rinkosi medžiotojai

Lapkričio 7 dieną Šilutės ir Pagėgių medžiotojai minėjo Šv. Huberto dieną. 

Pagėgių medžiotojai.
Minėjimo akimirka. B. Uselio nuotr.

Medžioklės mylėtojus Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugija pakvietė rinktis Šv. Kryžiaus bažnyčioje ir taip paminėti medžiotojų dieną. Čia visus pasveikino Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius bei jo pavaduotojas Edgaras Kuturys. Politikai linkėjo gerų medžioklių ir visiems sumedžioti išsvajotus trofėjus.

Šv. Mišias kartu su parapijos klebonu aukojo Telšių vyskupo generalvikaras kunigas Vilius Viktoravičius. Jų metu pašventintos ir vėliavos.

Po jų savo kūrinius atliko Gražvydo Railos vadovaujamas kolektyvas.

Pasak draugijos vadovės Nijolės Endriukaitienės, po Mišių norėta visus vaišinti šiupiniu, tačiau tos minties atsisakyta po to, kai sergančių korona skaičius šoktelėjo.

Medžiotojų ir žvejų draugijai šiuo metu priklauso 5 Pagėgių medžiotojų būreliai ir 14 iš Šilutės rajono. Iš viso vienija apie 600 bendraminčių. Iš jų tik 12 moterų – 9 šilutiškės ir 3 pagėgiškės.

Vadovė teigė, kad moterys priimamos į kolektyvą. Jos puikiai pasirodo medžioklėse, dalyvauja varžybose. Yra ir ne viena sutuoktinių pora, kurie mielai laiką leidžia drauge medžiodami.

N. Endriukaitienė visiems medžiotojams linkėjo gerų medžioklių, puikaus laiko, išsvajotų trofėjų, kad netrūktų energijos ir entuziazmo puoselėjant medžioklės tradicijas bei papročius.

„Šiais laikais Šv. Hubertas ypač reikalingas. Ir būtent medžiotojams, suvokiant, kokią atsakomybę jie turi mūsų krašte – ne vien puoselėti gražias krikščioniškas medžioklės tradicijas, bet ir rūpintis gyvūnais, dėkoti Dievui už kūriniją, už gamtą, už žvėris ir suprasti, jog tai yra Dievo dovana mums, kad mes turime ateiti ne kaip naikintojai, viską griaunantis, o kaip Šventajame Rašte pasakyta – kaip kunigaikščiai, nes Viešpats sako – eikite ir užvaldykite gamtą, nes gamta ir žvėrys turi tarnauti žmogui“, – socialiniame tinkle pateikė Pagėgių Šv. Kryžiaus parapija.

guest

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Citata: