Pagėgiuose politikai neranda bendros kalbos – nebus mokamos išmokos net vaikams

Pagėgių savivaldybės tarybos narai kreipėsi į merą Vaidą Bendaravičių, kad šis rastų laiko pokalbiui. Tikėtasi rasti bendrą kalbą, tačiau to padaryti nepavyko. Meras nusileisti nenori, o dėl to labiausiai nukentės paprasti eiliniai gyventojai. Niekas nestebina. Juk net sprendimai Pagėgių tarybos posėdžiuose priimami už uždarų durų. Žaidimai tęsiasi.
Pagėgių taryba.

Ieškant sprendimo būdų, kaip spręsti šiuo metu susidariusią krizinę situaciją savivaldybės administracijoje, tarybos nariai – Remigijus Kelneris, Ričardas Mažutis, Juozas Žuklija, Aušra Zongailienė, Ramutė Valančienė, Vladimiras Gorodeckis, Edgaras Kuturys ir Remigijus Špečkauskas kreipėsi į merą su prašymu dėl susitikimo ir konstruktyvaus pokalbio.

„Meras sutiko priimti šiandien 16 val. Susitikime taip pat dalyvavo ir kiti 5 tarybos nariai. Galvojome, kad visi kartu galime rasti sprendimų variantus tinkančius abiem pusėms. Mes siūlėme merui laikinojo direktoriaus, o taip pat pasiūlėme ir nuolatinio administracijos direktoriaus kandidatūras. Deja, nepavyko rasti bendros kalbos. Ir vėl savivaldybės administracijoje nežinia. Toliau jos darbas lieka sutrikdytas… Bet mes nenuleisime rankų, bandysime dar ir dar kartą organizuoti susitikimus ir ieškoti sprendimų būdų tam, kad administracijos darbas būtų atstatytas į normalų ritmą – laiku išmokėtos socialinės išmokos, darbo užmokestis ir taip toliau“, – socialiniame tinklapyje rašė politikas Edgaras Kuturys.

Paėjus kuriam laikui, savo mintimis pasidalijo ir meras:

„Šiandien susitikimo su naująja dauguma ir kitais tarybos nariais metu bandžiau ieškoti kompromiso, tačiau veltui. Naujoji dauguma, apart D. Alkimavičienės, kitų kandidatūrų nesutinka teikti.

Pats D. Alkimavičienės neteiksiu dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, D. Alkimavičienė turi labai mažą patirtį valstybės tarnyboje, taip pat, žinodama, jog paskirta neteisėtai, ji ir toliau pasirašinėjo oficialius dokumentus, kitaip tariant, savivaliavo.

Naujajai daugumai šiandien siūliau rinktis bet kurį kandidatą iš dešimties galimų eiti tokias pareigas, tačiau palaikymo nesulaukiau. Akivaizdu, kol nebus paskirtas (laikinas) administracijos direktorius, visi darbai sustoję. Dėl šios priežasties šiandien dienai nėra išmokėtos vaikams skiriamos išmokos, nėra mokamos kitos socialinės išmokos.

Dėl viso to labai apgailestauju ir visų Jūsų nuoširdžiai atsiprašau. Labai gaila, kad naujoji dauguma, akcentuodama demokratijos svarbą, naudoja senus atgyvenusius metodus ir tik prisidengia po demokratijos šydu, nuolat primindama – mes devyni. Tarybos posėdyje šį penktadienį teiksiu Valdemaro Dikmono kandidatūrą laikinai eiti administracijos direktoriaus pareigas.

Kaip bebūtų, vis dar turiu vilties, kad sveikas protas nugalės ir pavyks bent šiuo klausimu sutarti su naująja dauguma ir spręsti pagėgiškiams svarbius klausimus“.

Kam naudinga tokia situacija? Pagėgių savivaldybės meras tampa tik verkšlenančiu politiku, kuris nesugeba susitvarkyti su susiklosčiusia situacija? O gal taip bando parodyti, kad jis viską sprendžia ir yra galingas? O gal tiesiog naujoji daugumas per daug nori? Kaip ten bebūtų, esmė tame – peštynės kenkia pirmiausia paprastam eiliniam Pagėgių gyventojui.

Citata: