NASA galimai atrado pirmą planetą, esančią už mūsų galaktikos ribų

NASA teleskopas galimai atrado pirmąją istorijoje planetą, esančią už mūsų Paukščių Tako galaktikos.
Planeta.
NASA/CXC/M. Weiss

Jei tai bus patvirtinta, tuomet šis pasaulis bus tūkstančius kartų toliau už daugelį egzoplanetų, kurias iki šiol aptikome mūsų pačių galaktikoje.

Mokslininkams šį atradimą pavyko atlikti naudojantis NASA „Chandra X-ray Observatory“, pasitelkus metodus, kurie leidžia kitų pasaulių ieškoti skenuojant įspūdingus kiekius kosmoso erdvės.

Iki šiol, kiekviena egzoplaneta ar galima egzoplaneta, kuri buvo aptikta, egzistavo mūsų pačių Paukščių Take. Tai reiškia, kad beveik visos jos nuo Žemės yra nutolusios per mažiau nei 3000 šviesmečių.

Egzoplaneta, kurią mokslininkai mano aptikę mūsų kaimyninėje galaktikoje, žinomoje kaip M51 arba Spiralinėje galaktikoje, yra nutolusi per maždaug 28 milijonus šviesmečių.

Didžiąja dalimi, netolimosios egzoplanetos buvo aptinkamos stebint nedidelius šviesos kritimus, kurie įvyksta planetoms keliaujant priešais jų žvaigždes.

Visgi, mokslininkai negali patvirtinti, kad ši kandidatė iš tiesų yra pirmoji planeta istorijoje, aptikta už mūsų galaktikos ribų.

Viena iš problemų yra ta, kad duomenys rodo, jog planetai prireikia maždaug 70 metų, kol ji vėl kerta savo dvinarį partnerį, o tai reiškia, kad nebus jokios galimybės stebėti, ar pritemdymas pasikartos kada nors artimiausiu metu.

„Deja, norėdami patvirtinti, kad matome planetą, greičiausiai turėsime palaukti ištisus dešimtmečius, kad pamatytume kitą jos tranzitą,“ – sakė tyrimo bendraautorė Nia Imara iš Kalifornijos universiteto Santa Kruze. „Ir dėl neužtikrintumo, kiek trunka orbita, nežinotume kada tiksliai žiūrėti.“

Jei planeta iš tiesų egzistuoja, ji turėtų būti išgyvenusi sudėtingą istoriją ir jos dar laukia didesni pavojai. Planetai būtų tekę išgyventi supernovos sprogimą, kuris sukūlė neutroninę žvaigždę arba juodąją skylę, leidusią mums ją išvysti, ir kažkuriame taške gali sprogti žvaigždė kompanionė, plaksianti šį pasaulį radiacija.

Atradimus pristatantis tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Nature Astronomy“

 

guest
0 Komentarai
Inline Feedbacks
Žiūrėti visus komentarus
Citata: