Lietuvos advokatūros bendruomenė dovanoja savo teisines žinias nepasiturintiems ir nusikaltimų aukoms ir kviečia į nemokamas (pro bono) konsultacijas su teisės srities profesionalais. Ši gerumo akcija truks dvi savaites – lapkričio paskutinę ir gruodžio pirmą savaitę, bendradarbiaujant su Lietuvos Caritas ir Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centru (KOPŽI).
Advokatų tarybos pirmininko Mindaugo Kukaičio teigimu, kiekvienais metais pasibaigus šiai nuoširdžiai akcijai savo kalendoriuose pasižymime, kad ši tradicija bus tęsiama ir kitąmet.
Konsultuos ir aukas
„Kai tik akcija pasibaigia, advokatai, advokatų padėjėjai, kurie dovanoja savo žinias šios akcijos metu, sulaukia be galo nuoširdžių žmonių padėkų. Matydami, kad žmonėms tokios akcijos reikalingos ir prasmingos, o kasmet vis daugiau į jas įsitraukia tiek advokatai, tiek patys besikreipiantys dėl nemokamos teisinės konsultacijos, o pastarieji dėl tęstinės akcijos įgauna daugiau drąsos kreiptis ir konsultuojasi net ir kasmet, tęsiame pradėtą gražią tradiciją ir šiemet, kuri gimė prieš 9-erius metus kartu su Lietuvos Caritas organizacija“, – sako Advokatų tarybos pirmininkas.
Tačiau šiemet pirmą kartą prie nemokamų konsultacijų gavėjų prisijungė ir Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras.
„Vis didesnis pačių advokatų ir advokatų padėjėjų įsitraukimas leidžia plėstis ir padovanoti nemokamas teisines konsultacijas didesniam ratui žmonių. Matome pačios bendruomenės nuoširdų norą neatlyginamai padėti, patarti, atiduoti savo teisines žinias tiems, kurie tiesiog negali sau leisti pasikonsultuoti teisiniais klausimais su profesionalais arba nedrįsta. Paskutinius dvejus metus, sulaukiame net nusivylimo iš pačių advokatų ar advokatų padėjėjų, kurie užsiregistruoja, tačiau dėl savo specifinės kuruojamos srities negaudavo nė vieno interesanto, kuriam galėtų padovanoti savo žinias. Todėl šiemet pirmą kartą į akciją pakvietėme prisijungti ir Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centrą, jog nemokamai teisine konsultacija galėtų pasinaudoti ne tik neišgalintis jos įsigyti, bet ir nusikaltimų aukos, turinčios neatsakytų klausimų ir kitų teisinių problemų“, – teigia M. Kukaitis.
Per praėjusius metus apie 200 advokatų pakonsultavo 465 asmenis
Praėjusiais metais per dvi savaites nemokamos teisinės konsultacijos, bendradarbiaujant su Lietuvos Caritas ir jų centrais, buvo suteiktos 465 asmenims Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Telšių ir Vilkaviškio regionuose, jiems susitinkant gyvai su advokatais ar jų padėjėjais bei nuotoliniu būdu. Konsultacijos vyko ne tik lietuvių, bet ir lenkų, rusų kalbomis.
Klausimai, kuriuos prieš svarbiausias metų šventes norėjo išspręsti žmonės – net iš 38 kategorijų, tačiau dominavo skyrybos, skolos, paveldėjimas, vaikų priežiūros pasidalijimo neaiškumai.
„Esame labai dėkingi Lietuvos advokatūrai, su kuria Caritas bendrauja jau 9 metus, o taip pat ir visai advokatų bendruomenei bei kiekvienam prie akcijos prisidedančiam asmeniškai už dosnumą neatlygintinai dalijantis teisinėmis žiniomis, kantrybe ir širdies šiluma. Bendrų pastangų dėka daugiau žmonių gražiausias metų šventes pasitiks lengvesne širdimi“, – neabejoja Lietuvos Carito vadovė Deimantė Bukeikaitė.
Galimybė pasikonsultuoti su įvairių sričių teisės profesionalais sunkumus patiriantiems žmonėms – neįkainojama. Kaip dažnas sako, tai ne tik profesionali teisinė pagalba. Pasak D. Bukeikaitės, advokatų atidumas, įsiklausymas, profesionalūs patarimai žmonėms padeda susigrąžinti tikėjimą, kad problemos – išsprendžiamos, o jie patys – svarbūs, nepaisant sunkumų ir, kad kartais tikrai nelengva išnarplioti problemų mazgus.
Skirtinguose regionuose žmones konsultacijoms registruojantys karitiečiai pastebi, jog neretai teisinė problema, kurią išsako skambinantieji – tik viena iš daugybės, dėl kurių įsisukama į problemų ratą. „Neretai be profesionalios pagalbos tikrai sunku iš jo ištrūkti. Todėl, kaip ir ankstesniais metais, registruojant konsultacijoms teisiniais klausimais, daliai žmonių Caritas pasiūlo tęstinę pagalbą. Taigi, advokatų ir jų padėjėjų ištiesta ranka pasitarnauja ir toliau, per socialinę, dvasinę, materialinę pagalbą ten, kur žmogui labiausiai reikia, kad galėtų gyventi oriau, bent kažkiek ramiau“, – sakė Lietuvos Carito vadovė.
Pirmą kartą prie dvi savaites trūksiančių nemokamų konsultacijų su advokatais ir advokatų padėjėjais yra pakviestas prisijungti Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI).
„Labai džiaugiamės galėdami šiais metais prisijungti prie šios jau beveik dešimtmetį vyksiančios akcijos. Smurtą ir išnaudojimą kartais sunku atpažinti, o jeigu atpažįsta – sunku pradėti tiesos ir teisingumo paieškas. Prekybos žmonėmis atvejų gali pasitaikyti įvairių: tiek asmenų įtraukimas į nusikaltimų darymą, tiek pasipelnymas iš priverstinai atliekamo darbo ar net apgaule sudarytos santuokos. Padėsime, nukreipsime pas advokatus ir net kartu palydėsime visus, kurie tik kreipsis dėl nemokamos teisinės konsultacijos. Jei žmonės nėra įsitikinę ar abejoja savo situacija, mes tikrai kviečiame kreiptis ir nebijoti savo problema pasidalinti pirmiausia su mumis, o po to esame pasiruošę suteikti pagalbą pagal aplinkybes“, – sako Kristina Mišinienė, Kovos su prekyba žmonėmis centro vadovė.
KOPŽI vadovė ragina nepabijoti ir išdrįsti pasinaudoti šia advokatų dovana – pasikonsultuoti įvairiais teisiniais klausimais.
Konsultacijos su advokatais truks 2 savaites
Nemokamai konsultuotis bus galima nuo lapkričio 25 dienos iki gruodžio 6 dienos. Priklausomai nuo problemos registruotis žmonės galės arba skambindami į Lietuvos Caritas skyrius pagal gyvenamąją vietą, arba tiesiogiai į Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centrą. Registracija į nemokamas teisines konsultacijas prasideda nuo lapkričio 18 d. ir truks iki akcijos pabaigos. Registruotis galima kelis kartus, jeigu tik bus poreikis.
„Ne veltui garsus filosofas, dramaturgas Seneka yra pasakęs, kad nežinojimas – menka paguoda ištiktam bėdos. Tad kviečiu tą nežinojimą paversti žiniomis, atsakymu į svarbų žmogui klausimą ir iš pirmo žvilgsnio didelę problemą kartu su teisės ekspertų, profesionalų pagalba, padaryti mažesne“, – teigia M. Kukaitis.
Registracijos kontaktai nemokamoms teisinėms konsultacijoms į Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centrą tel. +370 671 32147
Registracijos kontaktai nemokamoms teisinėms konsultacijoms į Caritas centrus:
Vilniaus arkivyskupijos Caritas (apima Vilniaus miestą, Vilniaus, Druskininkų, Ignalinos, Šalčininkų, Švenčionių, Trakų, Varėnos, Visagino rajonus) tel. +370 655 02242 (Edita)
Kauno arkivyskupijos Caritas (apima Kauno miestą, Kauno, Jonavos, Jurbarko, Kėdainių, Raseinių, Ukmergės rajonus) tel. +370 673 22327 (Onutė)
Telšių vyskupijos Caritas (apima Klaipėdos miestą, Klaipėdos, Akmenės, Mažeikių, Plungės, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Tauragės, Telšių rajonus) tel. +370 671 30611 (Agnė)
Panevėžio vyskupijos Caritas (apima Panevėžio miestą, Panevėžio, Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Utenos, Zarasų rajonus) tel. +370 61333463 (Roberta)
Šiaulių vyskupijos Caritas (apima Šiaulių miestą, Šiaulių, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonus) tel. +370 657 86 463 (Dalia)
Vilkaviškio vyskupijos Caritas (apima Alytaus, Lazdijų, Marijampolės, Prienų, Šakių, Vilkaviškio rajonus) tel. +370 655 16739 (Giedrė)
Kaišiadorių vyskupijos Caritas (apima Kaišiadorių, Birštono, Elektrėnų, Molėtų, Širvintų rajonus) tel. +370 612 59170 (Gražina)
Lietuvos Caritas (bendra informacija) tel. +370 676 29655 (Erika).
Rašyti atsakymą