E. Kuturys: aš ne mergaitė ar berniukas pagal iškvietimą, kad šokčiau pagal jo viliotinį

Praėjusį mėnesį Pagėgių savivaldybės taryba rinkosi į „karštą“ posėdį. Jo metu iš pareigų atleisti du asmenys. Vienas jų – buvęs vicemeras Edgaras Kuturys. Šį kartą jam ir uždavėme keletą klausimų apie tai, kaip jam sekasi po įvykusių pokyčių. Pasak Edgaro, po perversmo jis jaučiasi dviprasmiškai.

Edgaras Kuturys.
Edgaras Kuturys.

– Kaip jaučiatės po įvykusio valdžios perversmo Pagėgiuose? Ką veikėte kitą dieną?

 – Po valdžios perversmo jaučiuosi dviprasmiškai, kadangi negaliu patikėti, kad Pagėgių valdžioje tiek daug veidmainių, su kuriais vieną dieną gali sėdėti ir draugiškai kalbėtis, o kitą dieną jie tau už nugaros galanda kirvius – nei iš šio, nei iš to. Jei būtų nesutarimų ar kažkokių kitokių problemų, tada viskas aišku, o dabar net nesugebama pasakyti, kas nutiko iš tikrųjų. Meras vengė susitikimų, neatsiliepė į telefono skambučius, o tik po darbo valandų atsiuntė sprendimo projektą ir interpeliacijos pareiškimą.

Kitą dieną atsibudęs pagalvojau apie praėjusį posėdį ir nusišypsojau, kadangi pasidarė gaila mero, mat nesuprantu, kaip jis dirbs toliau meluodamas žmonėms.

– Pagėgių politikas K. Komskis per posėdį viešai teigė, jog gailisi, kad jus atsiviliojo į Pagėgius, kad jumis tikėjo kaip jaunu specialistu. Tai koks šuo perbėgo per judviejų kelią? Patarta grįžti ir politikuoti į Šilutę. Gal taip ir padarysite?

 – Posėdyje K. Komskis prikalbėjo daug ko. Net keletą kartų kitas Tarybos narys jo paprašė taisyklingai kalbėti. Tačiau jo pasakyti žodžiai, kad jis priviliojo mane ir gailisi, tai pasakysiu labai trumpai, aš ne mergaitė ar berniukas pagal iškvietimą, kad šokčiau pagal jo viliotinį. Tiesa, tuomet dalyvavau konkurse į valstybės tarnautojo pareigas, kurias laimėjau. O jo siūlymas man dalyvauti Šilutėje ar kitur politikoje… Tai ne jam spręsti. Manau, kad jam neparankūs kitokią nuomonę turintys konkurentai.

– Pagėgių savivaldybės tarybos opozicija sako, kad neketina eiti į mero V. Bendaravičiaus komandą. Tai kam apskritai tada buvo rengiamas toks šou? Ar taip jie ir darys?

 – Pagėgių savivaldybės taryboje jau sudaryta dauguma. Kitaip nebūtų atstatydinę iš pareigų manęs ir E. Dargužo. Paprastai sakant – kitaip būtų neužtekę balsų. Nauja dauguma jau yra sudaryta iš K. Komskio komandos, socialdemokratų, Darbo ir Liberalų partijų atstovų, ir dirbama. Meras, žengdamas tokį žingsnį, tikrai apkalbėjo visus klausimus ir postus, kuriuos neužilgo pamatysime. Ir tik formalus sakymas, kad nepasirašyta daugumos sutartis. Tai nieko nereiškia. Jau dabar vykdomi tam tikri veiksmai, kurie be daugumos sutarimo neįmanomi. Todėl mes juos greitai pamatysime ir paviešinsime. Manau, nepasirašoma sutartis vien dėl to, kad mums, kaip vienintelei partijai, likusiai opozicijoje, priklauso labai svarbūs postai  – Kontrolės komiteto pirmininko, Etikos komisijos pirmininko ir Antikorupcinės komisijos pirmininko. Todėl jie, nenorėdami jų atiduoti ir kad nemaišytumėme jų darbeliams, taip ir deklaruoja. Bet laikas viską sustatys į vietas.

– Interpeliacijos metu girdėjome aiškiai, kad E. Kuturys kaltas dėl to, kad pagėgiškiai neturi normalaus vandens, jog šilumos kainos didelės, kad Sveikatos priežiūros centras neteko daugybės pacientų ir dėl daugybės kitų dalykų. Suprantama, kad kažkas kaltas turi būti. O tai kaip šioje situacijoje?

 – Kaip jau girdėjote ir per Tarybos posėdį Tarybos narys J. Žuklija įvardijo, kad būtent aš per visą savivaldybės laikotarpį daugiausia kalbėjau ir kėliau problemas apie vandens kokybę Pagėgių mieste ir dėjau pastangas, kad atsirastų finansavimas UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ strateginiame plane šių problemų sprendimui. Dėl šilumos kainų – tai tik K. Komskio populizmas. Kadangi visi žino, kad šį sprendimą Savivaldybės taryba buvo priversta patvirtinti, nes pagal teisės aktus ji turėjo būti perskaičiuota. Savivaldybės taryba gavo Vyriausybės atstovo teikimą, nes prieš tai Taryba du kartus buvo išėmusi iš posėdžių darbotvarkių šį klausimą. Taip pat nepamirškime, kad E. Kuturys vienas nebalsavo, o už balsavo 11 ir tik 6 susilaikė. Net tas pats K. Komskis susilaikė ir nebalsavo prieš. Tai apie ką mes kalbame? Dėl VšĮ Pagėgių PSPC galiu pasakyti tik tiek, kad įstaiga įgyvendino iškeltus uždavinius (dėl skiepijimo ir testų atlikimo), o gydytojai ir slaugytojos, kurios paliko prieš tai minėtą įstaigą, aišku, pasirinko, kur joms geriau dirbti. Šiuo metu Pagėgiuose veikia 3 pirminio lygio sveikatos priežiūros įstaigos. Tai, manau, labai gerai, kad žmonės turi iš ko rinktis, ir kur čia problema? O gal čia vėl kažkas norėtų turėti monopolį, kad būtų galima lengviau balsus rinkti?

– Uždaryta ir pradinė mokykla. Kas išties palaikė tokį sprendimą? Kodėl sakoma, kad dėl to kaltas jūs, nors išties matome balsavimo rezultatus – buvote prieš mokyklos uždarymą.

 – Tikriausiai daugelis pastebėjote, kad K. Komskis, turėdamas absoliutų laikraščio „Šilokarčema“ palaikymą, kur rašomi tik feljetonai apie mane ir imami jo interviu be kitos pusės išklausymo, tai galima šnekėti ką nori, bet neilgai. Mes analizuojame Visuomenės informavimo įstatymą ir imsimės priemonių, kad būtų jo laikomasi. Eilinį kartą jis klaidina pagėgiškius apie pradinės mokyklos uždarymą, tačiau atsakingai noriu pareikšti, kad aš balsavau prieš šios mokyklos uždarymą ir tai galima pasitikrinti viešosiose prieigose. Tačiau, kaip nekeista, jis nuėjo pas tuos, kurie balsavo už tos mokyklos uždarymą. Ar tai neparadoksalu? Spręskite patys.

– O kuo prasikalto buvęs direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Dargužas? Kokia jūsų nuomonė apie šį žmogų?

 – Aš nesitikėjau, kad tiek galima negerbti žmogaus norint jį pašalinti iš posto, tačiau nesant už ką. Sukurtos ir pritemptos istorijos apie E. Dargužą. Tai buvo graudu klausyti. Meras posėdžio metu visiems kaltinimams pritarė, o po savaitės televizijai teigė, kad dirbo gerai, bet buvo Edgaro komandos žmogus. Tai kam juodinti reikėjo?

– Kokie artimiausi jūsų planai?

 – Artimiausi mano planai yra pailsėti ir pabūti su šeima, o atsipūtus atkurti valstybės tarnautojo statusą ir toliau dirbti valstybei, aišku, jokiu būdu neapleidžiant Pagėgių savivaldybės tarybos nario pareigų ir ruošiantis naujiems mero ir savivaldybių tarybų rinkimams.

– Ačiū už pokalbį.

 

guest

1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Anonimas
Anonimas
9 mėnesių prieš

negerai, negerai cia jau atsitiko…

Citata: