E. Dargužas: kalbėsiu apie viso šito baisaus farso organizatorių – poną K. Komskį, nes visi kiti: meras, vicemerė, jo sugyventinė, net ir gudrutis iš Mociškių palivarko, yra jo marionetės

Gegužės 12 d. vyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis. Jį stebėjo buvęs Pagėgių administracijos direktoriaus pavaduotojas Eugenijus Dargužas. Po politikų sprendimų už užrakintų durų, jis nebegalėjo tylėti.

Vietos politikas E. Dargužas iki šiol stengėsi būti nešališkas.

Jau rašėme, kad susibūrusi nauja valdančioji dauguma atleido administracijos direktorių Virginijų Komskį, paskyrė naują laikinąją direktorę, kurios meras Vaidas Bendaravičius neįleidžia į kabinetą.

Pats meras ketvirtadienį pasiūlė kito laikinojo direktoriaus kandidatūrą, tačiau dauguma nusprendė to net nesvarstyti. Užtat meras ir jam lojalūs politikai sugebėjo patvirtinti biudžetą – tai padaryta užsirakinus salėje.

Vietos politikas E. Dargužas iki šiol stengėsi būti nešališkas. Bet po šio posėdžio išsakė savo nuomonę:

„Po stebėtos posėdžio transliacijos noriu pasidalinti savo mintimis. Nors stengsiuosi būti nešališku, bet kaip kultūringas, seno auklėjimo žmogus, negaliu tylėti. Kalbėsiu apie viso šito baisaus farso organizatorių – poną K.Komskį, nes visi kiti: meras, vicemerė, jo sugyventinė, net ir gudrutis iš Mociškių palivarko, yra jo marionetės. Kokią turi teisę asmuo už savo darbus nuolat minantis teismų slenksčius, sunkiai surandantis teisingą žodį savo nerišliose kalbelėse, reikšti nepasitikėjimą Lietuvos aukštųjų mokyklų išugdytiems žmonėms, vadinti gauja ir nusikaltėliais mokytojus, ūkininkus, miškininkus? Liaudies patarlė sako: „JUOKIASI PUODAS, KAD KATILAS JUODAS”. Nelabai suprantama ir vyriausybės atstovės pozicija situacijoje su konfliktu dėl balsavimo, kuomet jai matant užrakinamos durys ir pasinaudojama tuo, kad ponas V.Gorodeckis negalėjo grįžti į posėdžių salę, o jo balsas neteisėtai panaudojamas sprendimo projektui priimti – durys užrakintos. O po to, kada jis bando paaiškinti, jog nenorėjo balsuoti ir prašo atšaukti jo balsą, vyriausybės atstovė tyli. Kodėl?“

Priminsime, portalas 15min.lt rašė, kad svarstant klausimą dėl biudžeto pakeitimo, iš salės išėjo aštuoni tarybos nariai, kurie priklauso naujai daugumai. Jie visi nusišalino, kadangi sprendime minimos įstaigos, kuriose šie politikai dirba ar kitaip yra su jomis susiję.

Kai pasigirsta siūlymas pasitikrinti kvorumą, kažkas iš tarybos narių informuoja, kad vienas žmogus tiesiog nuėjo į tualetą, o jo kortelė tebėra.

Merui pristatant klausimą durys atsidaro ir pasigirsta klausimas, ar reikėję ištraukti ir korteles, į ką tiek meras, tiek šalia jo sėdinti vicemerė Ligita Kazlauskienė replikavo, kad netrukdytų posėdžio. „Ką jūs čia malate dabar? Čia vyksta tarybos posėdis. Nusišalinote ir išeinat, mes svarstom klausimą“, – į salę grįžusiems kolegoms sakė V.Bendaravičius.

L.Kazlauskienė dar pridėjo: „Ar jūs jau nenusišalinate?“
Šurmuliui aprimus, pasigirsta siūlymas duris užrakinti, esą tuomet niekas nevaikščios. Pasigirsta pasukamos spynos garsas, meras dar mosteli ranka į kitas duris, kurias irgi esą reikia „užsukti“.

Ar užrakinamos ir antrosios durys, kas tai padaro, iš vaizdo įrašo neįmanoma nuspėti – kameros visą tą laiką rodo tik merą ir vicemerą, kai kamera pasisuka į salę, matyti, kaip į savo vietą atsisėda Kęstas Komskis ir kažką kalba, tačiau mikrofonas neįjungiamas.
Salėje sėdi šeši tarybos nariai, su meru ir vicemere – aštuoni. Tačiau likusi dar viena kortelė leidžia turėti kvorumą.

Tuomet žodį tarė K.Komskis: „Kadangi komitetai apsvarstė, priimti mūsų komiteto, kuris vienintelis apsvarstė tą klausimą, siūlymus už pagrindą ir balsuoti iš karto, neklausyti pranešėjų dar sykį, nes viską esame išklausę. Su mūsų pasiūlymu.“ Merui K.Komskio siūlymas tinka ir jis paragina balsuoti už visą biudžetą su Ekonomikos ir finansų komiteto siūlymu skirti lėšų Šv. Kryžiaus parapijai.

Merui K.Komskio siūlymas tinka ir jis paragina balsuoti už visą biudžetą su Ekonomikos ir finansų komiteto siūlymu skirti lėšų Šv. Kryžiaus parapijai.

Už balsuoja aštuoni tarybos nariai, vienas užsiregistravęs politikas balsavime nedalyvauja. Tuomet pasigirsta moteriškas balsas, kad tas politikas – Vladimiras Gorodeckis. O šis tiesiog negali grįžti, nes durys užrakintos. Atsakoma, kad duris reikia atrakinti. Tuo metu tiesioginėje transliacijoje teberodoma balsavimo lentelė.

Merui skelbiant balsavimo rezultatus prie durų lėtai eina K.Komskis ir V.Bendaravičiui ištarus „pritarta“ durys atrakinamos.

Pro jas pasipila salę palikę naujosios daugumos nariai.
Paskelbus, kad bus svarstomas 15 klausimas, grįžusieji staiga susivokia, kad biudžetui pritarta ir jiems nedalyvaujant. Vicemerė patvirtina: „Vladimiras gi dalyvavo.“

„Aš išeidamas ištraukiau kortelę. Ne Arūno, jūs girdite, ką aš sakau? Čia jau kriminalas“, – pasipiktina V.Gorodeckis, supratęs, kad tai jo kortelė sudalyvavo balsavime, kuriame naujoji dauguma neketino dalyvauti.

 

guest

0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Citata: